,,BERLIN- MIASTO PEŁNE HISTORII’’

Berlin – stolica zjednoczonych Niemiec, miasto tętniące życiem, gdzie historia przeplata się z dniem współczesnym. Blisko czteromilionowa metropolia zachwyca nie tylko zabytkami ale i nowo powstającymi obiektami na miarę XXII wieku.

Niemieckie Muzeum Techniki prezentuje wynalazki i zdobycze techniki na podstawie bogatej kolekcji eksponatów. Wystawy stałe i czasowe poświęcone m.in. historii lotnictwa, kolejnictwa, fotografii i kina prezentowane są w nowoczesnej aranżacji i narracji. Warto również zwiedzić interaktywną wystawę morską. Muzeum o tradycji sięgającej roku 1874, zostało odbudowane w latach 80-tych XX wieku i całkowicie zmodernizowane.

Muzeum Pergamońskie to jedno z najbardziej znanych muzeów w Berlinie. Składa się z trzech oddziałów: Zbiorów Sztuki Starożytnej, Muzeum Azji Przedniej oraz Muzeum Sztuki Islamskiej. Znajduje się w nim kilka prawdziwych perełek, np. Ołtarz Zeusa, który powstał na początku II wieku p. n. e. Ołtarz jest tak ogromny, że zajmuje całe osobne pomieszczenie w muzeum. Wśród eksponatów pochodzących z Azji możemy przyjrzeć się np. sławnej Bramie Isztar z 575 roku p. n. e. albo odwiedzić salę tronowa legendarnego króla Nabuchodonozora. W dziale sztuki islamskiej prezentowane są dywany, manuskrypty i drzeworyty.

Proponowany program:

Zbiórka w Szczecinie – miejsce i godz. do uzgodnienia – wyjazd do Berlina, przyjazd do centrum, zwiedzanie miasta: Alexanderplatz z wieżą TV, Czerwony Ratusz, Fontannę Neptuna, Katedrę Berlińską i Wyspę Muzealną, Babelplatz z Katedrą św. Jadwigi, wejdziemy do Neue Wache, następnie przejazd przez Gendarmenmarkt do dawnego przejścia do sektora amerykańskiego, kolejno zwiedzimy Muzeum Techniki, obejrzymy Plac Poczdamski, nowy Hauptbahnhof , kwartał kanclerski, Kościół Pamięci, czas wolny, następnie przejazd aleją 17 Czerwca obok Kolumny Zwycięstwa, obejrzymy również Bramę Brandenburską i Reichstag. Przyjazd do Szczecina.

Termin:  do uzgodnienia                                                                                         Cena orientacyjna: 75 zł przy grupie 44 uczestników

Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW, 3 opiekunów gratis

Dodatkowo płatne: bilety wstępu do Muzeum Techniki ok 4 euro/os , Muzeum Pergamońskie wstęp gratis

Uwaga ! Możliwa modyfikacja programu o : Muzeum Żydowskie, Niemieckie Muzeum Historyczne, rejs statkiem po Szprewie, wjechać na Wieżę Telewizyjną, odwiedzić berlińskie ZOO , odwiedzić niezwykle Sea Life, obejrzeć film w formacie 3D w IMAX-ie, przeżyć przygodę w Legoland Center – program do uzgodnienia!!!

kategoria: wycieczki szkolne Szczecin