BUŁGARIA – ZŁOTE PIASKI – OBÓZ RELAX RULES – LATO 2018

Relax Rules 2018 w słonecznej i tętniącej życiem Bułgarii! Czeka Cię wspaniała atmosfera i zabawa w ogromnych dawkach! Będziesz plażować, kąpać się w morzu, bawić na dyskotekach, grać w piłkę plażową i nożną. Ruszymy na letnie wyprawy i zorganizujemy kolorowe Hawaii Party. Przygotowaliśmy też nocne szaleństwa.

Zakwaterowanie:  Bułgaria: hotel Dana Palace *** – położony 450 m od plaży, przy głównej promenadzie w centrum Złotych Piasków. W hotelu znajduje się basen z bezpłatnymi leżakami i parasolami, scena przy basenie, recepcja, restauracja z tarasem, taras, sklepik spożywczy, sklepik z pamiątkami, sala z lustrami i parkietem, tenis stołowy, boiska do plażowej piłki nożnej i siatkowej w hotelu i na plaży. W hotelu odbywają się animacje w języku polskim – imprezy, turnieje sportowe, zajęcia taneczne, karaoke, kino pod gwiazdami, dyskoteki (pool party). Pokoje 4-, 5-osobowe oraz apartamenty 6-osobowe (2 pokoje połączone drzwiami, łazienka i WC oddzielnie, apartamenty z widokiem na morze/basen). Wszystkie pokoje z pojedynczymi łóżkami, łazienką. W pokoju szafki nocne, szafa, TV, lodówka, klimatyzacja; Budapeszt: hotel ***, pokoje 2-, 3-, 4-osobowe z łazienkami. Wyżywienie: 3 posiłki dziennie w czasie pobytu w Złotych Piaskach lub opcja All Inclusive: dopłata na miejscu 20,50 EUR/pobyt*. Pierwsze świadczenie w obiekcie – kolacja, ostatnie – obiad. Pozostałe świadczenia zgodnie z opisem w programie. * w opcji All Inclusive dodatkowo: przekąska popołudniowa, kawa, herbata, woda, napoje od 10:30 do 22:00 podawane w lobby bar. Wiek uczestników 13 – 18 lat

 

TERMINY:       05.07. – 16.07.2018;     12.07. – 23.07.2018;      19.07. – 30.07.2018;       

                        26.07. – 06.08.2018;      0208. – 13.08.2018;      

Cena: od 1647 zł/os

Cena zawiera: zakwaterowanie (7 noclegów w Bułgarii oraz 1 nocleg w Budapeszcie), wyżywienie, realizację programu, opiekę pedagogiczną, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę medyczną. Transport autokarowy z różnych miast za dopłatą zgodnie z tabelą

Cena nie zawiera: Obowiązkowe wydatki programowe 49 EUR (w tym: wycieczka Bałczik + Kaliakra 18 EUR, komunikacja miejska i przewodnik w Budapeszcie 16 EUR, wstęp i posiłek w Aquaparku Petroland 15 EUR). Kaucja zwrotna w hotelu 15 EUR (opiekunowie oddają kaucję w ostatni dzień pobytu po wykwaterowaniu i sprawdzeniu pokoi przez obsługę hotelu).

UWAGA! Zgodnie z Ustawą z 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.  Uczestnicy, którzy ukończyli 18 lat przed rozpoczęciem turnusu – dopłata do pobytu w hotelu 98 zł.

Zabierz ze sobą: Obowiązkowo ważny paszport lub dowód osobisty (dokument musi być ważny min. 3 miesiące od daty powrotu), ważną legitymację szkolną, suchy prowiant na drogę dojazdową. Obowiązkowe wydatki programowe. Kaucja zwrotna w hotelu. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera według własnego uznania (nasza sugestia 60-80 EUR) oraz na ewentualny program fakultatywny.

PROGRAM:

DZIEŃ 1: Wyjazd z kraju i przejazd do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

DZIEŃ 2: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem (komunikacją miejską):  plac Bohaterów, pałacyk Vajdahunyad, parlament, Wzgórze Zamkowe z basztami rybackimi, kościół Macieja, plac św. Trójcy. Po południu obiad i wyjazd w kierunku granicy. W czasie przejazdu kolacja w postaci suchego prowiantu. Nocny przejazd przez Serbię do Bułgarii.

DZIEŃ 3: W czasie przejazdu śniadanie i lunch w postaci suchego prowiantu, przyjazd do Złotych Piasków, zakwaterowanie. Zapoznanie się z bazą noclegową oraz okolicą. Wieczorem kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4-9: Pobyt w Złotych Piaskach i realizacja programu według wybranej propozycji: wycieczka autokarowa Bałczik + Kaliakra – wizyta w jednym z najbardziej urokliwych bułgarskich miasteczek. Położenie nad morzem, otoczone wapiennymi skałami z przepięknym ogrodem botanicznym sprawia, że malownicze widoki zapierają dech w piersiach. Przylądek Kaliakra uznawany jest za fenomen przyrody. Wąski, dwukilometrowy cypel oraz pozostałości rzymskich budowli, a także pojawiające się nieopodal delfiny przyciągają rzesze turystów, wycieczka do Warny i Kamiennego Lasu – całodniowa wycieczka do jednego z najstarszych miast Europy, zwiedzanie z przewodnikiem: Park Nadmorski, termy rzymskie (z zewnątrz), katedralna Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy, przejazd do położonego 18 km od Warny rezerwatu Pobiti Kamyni. Spacer pomiędzy kamiennymi kolumnami, które powstały 50 milionów lat temu, kiedy obszar południowo-wschodniej Europy pokrywało morze;

DZIEŃ 10: Po śniadaniu wykwaterowanie z obiektu, czas wolny. Obiad. Przejazd do Nesebyru, malowniczego miasteczka nad Morzem Czarnym i jednego z najstarszych w Europie. Jako perła architektury i skarb archeologii został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas spaceru po mieście zobaczymy antyczną część miasta, pasmo ruin pradawnych murów sprzed 1500 lat, wąskie uliczki, schody, schodki, drewniane i kamienne domy, liczne stragany, budowane w różnym okresie. Kolacja w postaci suchego prowiantu. Nocny przejazd do Serbii.

DZIEŃ 11: Przejazd do Nowego Sadu, śniadanie w postaci suchego prowiantu. Następnie 9-godzinny pobyt w Aquaparku Petroland w Nowym Sadzie www.petroland.rs. Aquapark zajmuje 7 ha i proponuje  6 basenów, m.in. basen ze sztuczną falą, basen relax, basen dla dzieci, rwącą rzekę, baseny ze zjeżdżalniami; zjeżdżalnie o różnej wysokości i długości, plaże, na których można odpocząć lub skorzystać z przestrzeni do uprawiania sportu. Na terenie Aquaparku można skorzystać z usług gastronomicznych; podczas pobytu posiłek w formie fast food na terenie Aquaparku. Wieczorem kolacja w postaci suchego prowiantu, wyjazd w kierunku Polski.

DZIEŃ 12: Przyjazd do Polski. Przyjazd do niektórych miejscowości nastąpi w nocy z 12 na 13 dzień.

 PROGRAM FAKULTATYWNY:

EEP SAFARI Niezapomniana wyprawa dla chcących przeżyć fantastyczną przygodę. Przejazd jeepami oraz rozmaite gry, zabawy, konkursy. Koszt  ok. 20 €

AQUAPOLIS Wyjście do parku wodnego uznawanego za najpiękniejszy we wschodniej Europie – utrzymany jest w stylach mauretańskim i śródziemnomorskim, co nadaje mu niepowtarzalny charakter. Na 40 ha znajdziemy połączenie parku krajobrazowego z atrakcjami wodnymi. Baseny, zjeżdżalnie, bar w basenie, snack bar, restauracja na plaży, bar na plaży. koszt ok. 18 €

Miejsca wyjazdu i dopłaty do transportu (połączenia antenowe realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub PKP). W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej dopłata do całego biletu w wysokości 50 zł.

Szczecin 179 zł     Koszalin 169 zł Poznań 127 zł Białystok 169 zł Gdańsk 169 zł
Olsztyn 87 zł Bydgoszcz 139 zł Toruń 139 zł Katowice 117 zł Łódź 139 zł
Częstochowa 127 zł Wrocław 117 zł Warszawa 139 zł Opole 117 zł  Org. Szarpie Travel