CHORWACJA – KVARNER – OBÓZ MŁODZIEŻOWY – LATO 2017

Piękne plaże, malownicze wyspy, urokliwe miasta portowe – oto cała Chorwacja. Ruszymy na wielkie letnie zwiedzanie. Zobaczysz Plitvickie Jeziora, odwiedzisz półwysep Istria, będziesz spacerować nad Adriatykiem i wypoczniesz w słynnej Crikvenicy. Czeka Cię rejs statkiem, opalanie, pływanie, dyskoteki i wiele innych niespodzianek. Wybierz wakacje z przygodą! Organizujemy wyjazdy z miast w całej Polsce (m.in. Szczecin, Koszalin, Olsztyn, Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław i inne). Poznaj słoneczną Chorwację!

Zakwaterowanie: Hotel Uvala Scott ** – Kraljevica, położony nad Zatoką Dubno, przy samej plaży, naprzeciw mostu łączącego wyspę Krk z lądem. Do centrum Kraljevicy ok. 3 km. W skład kompleksu Uvala Scott wchodzi 11 pawilonów oraz budynek główny, w którym mieści się recepcja, lobby, restauracja, kawiarnia, sklep spożywczy, sklep z pamiątkami, sala TV, bar. W recepcji jest dostępny sejf za dodatkową opłatą (ok. 2 EUR za dzień). Noclegi w jednym z pawilonów w pok. 2-, 3-, 4-osobowych z łazienkami. Hotel ma własną plażę z typowym w Chorwacji wzmocnieniem opaską betonową i piaszczystym zejściem do morza. Plaża jest oddalona od kompleksu o ok. 100-400 m, leżaki i parasole płatne dodatkowo. Przy hotelu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego. Wyżywienie: 3 posiłki dziennie podczas pobytu w Chorwacji. Do obiadu i kolacji podawana jest woda. Pierwsze świadczenia – obiad, ostatnie – kolacja. Podczas całodziennych wycieczek suchy prowiant. Wiek uczestników 12 – 18 lat

TERMINY:     29.06.2017 – 09.07.2017              07.07.2017 – 17.07.2017                         Cena 1657 zł/os

Cena zawiera: 8 noclegów w Chorwacji, wyżywienie, realizację programu (autokar na miejscu), opiekę pedagogiczną, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę medyczną. Transport autokarowy z różnych miast za dopłatą zgodnie z tabelą

Cena nie zawiera: Obowiązkowe wydatki programowe 39 EUR (w tym: taksa klimatyczna 8 EUR, opłata wjazdowa na wyspę Krk 6 EUR, opłata za wstęp na plażę w Crikvenicy 4 EUR, rejs statkiem 13 EUR, jaskinia Lokvarka i park Golubinjak 8 EUR). Kaucja zwrotna w hotelu 10 EUR (opiekunowie oddają kaucję w ostatni dzień pobytu po wykwaterowaniu i sprawdzeniu pokoi przez obsługę hotelu).

UWAGA! Zgodnie z Ustawą z 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Zabierz ze sobą: Obowiązkowo ważny paszport lub dowód osobisty, ważną legitymację szkolną, suchy prowiant na drogę dojazdową. Obowiązkowe wydatki programowe i  kaucja zwrotna. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera według własnego uznania (nasza sugestia 60-80 EUR) oraz na ewentualny program fakultatywny.

PROGRAM OBOZU:

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski i nocny przejazd do Chorwacji.

DZIEŃ 2: Przyjazd do obiektu w Chorwacji, czas wolny, zapoznanie się z bazą noclegową i okolicą, obiad, zakwaterowanie. Wieczorem kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3-9: Wypoczynek i realizacja programu: wypoczynek nad morzem – plażowanie, kąpiele, wizyta na wyspie Krk, największej wyspie na Adriatyku – odwiedzimy stolicę wyspy, miasto Krk: spacer placem Kamplin z zamkiem Frankopańskim; zobaczymy okazałą starowieczną Bazylikę Najświętszej Maryi Panny oraz pełen kawiarni i restauracji plac Vela Placa. Następnie udamy się do miejscowości Baška, która słynie z najpiękniejszych plaż nad Adriatykiem; Wyjazd do Crikvenicy – spacer po kurorcie słynącym ze słonecznych plaż  i czystości morza, o czym świadczy Błękitna Flaga; wyjazd do Rijeki – spacer po trzecim co do wielkości mieście Chorwacji, znajduje się tu największy port w kraju, centrum miasteczka stanowi Korzo – plac, wokół którego znajdują się ciekawe budowle, m.in: XIX-w. ratusz, XIV-w. kościół Hieronima, brama miejska i najstarsza budowla w mieście Stara Brama (pozostałość rzymskich fortyfikacji); wyjazd do Lokve – w tej malowniczo położonej wiosce znajduje się jedna z najpiękniejszych chorwackich jaskiń krasowych Lokvarka, temperatura w jaskini wynosi 6-8ºC, zwiedzającym został udostępniony korytarz o długości ok. 900 m. Następnie przespacerujemy się jednym ze szlaków w parku Golubinjak, który kryje wiele ciekawostek, m.in.: 250-letnią jodłę o wysokości przekraczającej 42 m; gry i zabawy rekreacyjne, zabawy integrujące grupę, spacery po okolicy, dyskoteki w obiekcie, realizacja programu fakultatywnego.

DZIEŃ 10: Śniadanie, wykwaterowanie z obiektu, czas wolny na plażowanie. Obiad. Po obiedzie 3-godzinny rejs wzdłuż wybrzeża najpiękniejszej wyspy na Adriatyku – wyspy Krk. Kolacja. Po kolacji wyjazd do kraju.

DZIEŃ 11: Przyjazd do Polski.

Program fakultatywny realizowany jest przy minimum 20 osobach chętnych.

WYCIECZKA – PARK NARODOWY JEZIOR PLITWICKICH  – słynący z szesnastu pięknych jezior położonych na różnych poziomach, powiązanych aż 92 wodospadami. Park jest jedną z największych atrakcji turystycznych Chorwacji, figuruje na liście UNESCO. Spacer po parku, rejs statkiem po największym z jezior koszt 38 €

Miejsca wyjazdu i dopłaty do transportu (połączenia antenowe realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub PKP). W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej dopłata do całego biletu w wysokości 50 zł.

Szczecin 179 zł     Koszalin 179 zł Poznań 127 zł Białystok 169 zł Gdańsk 179 zł
Olsztyn 87 zł Bydgoszcz 139 zł Toruń 139 zł Katowice 117 zł Łódź 149 zł
Częstochowa 127 zł Wrocław 117 zł Warszawa 139 zł

ŚWIADCZENIA DODATKOWE:

  • Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Gwarancją Niezmienności Ceny – koszt 89 zł/os – Rodzicu, w sytuacji gdy z ważnych udokumentowanych przyczyn Twoje dziecko nie może wziąć udziału w wykupionej już imprezie turystycznej, możesz zminimalizować koszty rezygnacji. Wykup Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej. Ubezpieczenie to obejmuje m.in. sytuacje takie jak: nagła choroba lub wypadek uczestnika i osoby bliskiej, przestępstwo popełnione przez osoby trzecie na szkodę uczestnika lub osoby bliskiej, utratę dokumentów niezbędnych w podróży itp. Ubezpieczycielem jest: Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zgodnie z OWU Kosztów Imprezy Turystycznej zatwierdzonych uchwałą nr 17/Z/2013 z dnia 27.03.2013 r. z późniejszymi zmianami. Organizator deklaruje, iż ewentualne koszty związane z rezygnacją z imprezy turystycznej w przypadku wykupienia ubezpieczenia od rezygnacji z imprezy turystycznej wyniosą od 0% do maksymalnie 10% poniesionych wpłat w zależności od terminu rezygnacji:
  • Pamiątka z wakacji – Super Koszulka ZALOGOWANI NA WAKACJACH Koszt 39 zł – Zostań kolekcjonerem super koszulek wakacyjnych! Jedyna w swoim rodzaju koszulka, zaprojektowana przez studio GRAVITE specjalnie dla uczestników kolonii i obozów.

 

Org. Szarpie Travel