GRECJA – OBÓZ ANTYCZNA PRZYGODA – LATO 2017

METEORY, TERMOPILE, DELFY, ATENY, SALONIKI, BUDAPESZT            

Zapraszamy w podróż w przeszłość, na spotkanie z greckimi bogami, do początków naszej cywilizacji – Aten. Sięgniemy Wzgórza Olimp i przypomnimy sobie mitologicznych bogów, odwiedzimy świątynie, w których starożytni prosili Atenę, czy Zeusa o pomoc. Zobaczymy gdzie Grecy spędzali czas oddając się rozrywkom, poznamy tajemnice teatru i tajniki sztuki aktorskiej, która właśnie w Grecji miała swoje początki.

Zakwaterowanie: Hotel ORFEAS BLUE RESORT**** (lub inny o podobnym standardzie), w trakcie pobytu pokoje 3,4-osobowe z łazienkami oraz 5 – osobowe apartamenty (2-kondygnacyjne). W przepięknej miejscowości Pieria k. Katerini, tuż nad brzegiem morza przy plaży Korinos, całkowicie odnowiony. Na terenie obiektu: basen, restauracja, bar, sala TV, salon wypoczynkowy. Podczas noclegów tranzytowych hostele lub hotele ** i ***.  Wyżywienie: 3 posiłki dziennie podczas pobytu w Grecji. Pierwsze świadczenie – obiad, ostatnie – śniadanie.  W hotelu śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu. Wyżywienie w pozostałe dni – patrz program.

Transport: Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC, barek, DVD). Na trasach antenowych pociąg lub mikrobus –dopłata do dojazdu –„antenki” ze Szczecina 140 zł/os.                 Wiek: 12-18 lat

Terminy turnusów:    08.07 – 20.07.2017;       22.07 – 03.08.2017;                           Cena:  1995 zł/osoba

Cena zawiera: 10 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie NNW i KL, realizacja programu,  opieka wychowawców, transport – antenka ze Szczecina płatna dodatkowo 130 zł/os

Propozycja fakultatywna: realizowana przy min. 25 uczestnikach (deklarację uczestnictwa w imprezie fakultatywnej należy zgłosić przy podpisywaniu umowy, płatność w autokarze u kierownika obozu):

Peloponez, w programie: Kanał Koryncki, Epidauros – antyczny teatr o niezwykłej akustyce, Nafplion – była stolica niepodległej Grecji, antyczny Korynt. Koszt wycieczki od osoby 35 euro.

Wydatki programowe: Wstępy (m.in. Waterland, klasztor w Meteorach, Wieczór Grecki) + przewodnicy miejscowi + wycieczka do Aten + taksy klimatyczne + dodatkowy posiłek 2-go dnia około 95 euro.

Uwaga! Uczestnicy obozu powinni posiadać: paszport lub dowód osobisty, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 50 euro)

PROGRAM

Dzień 1: Wyjazd z Polski i przejazd na Węgry na nocleg. Nocleg w okolicy Szegedu.

Dzień 2: Śniadanie, przejazd do Serbii. Zwiedzanie Belgradu: spacer deptakiem Knez Mihailova, ulokowanym na miejscu starożytnego traktu rzymskiego, XVII – w. system fortyfikacji parku Kalemegdan. Nocny przejazd do Grecji, w drodze obiadokolacja dodatkowo płatna.

Dzień 3: Śniadanie w formie suchego prowiantu. Całodzienny pobyt w jednym z najsłynniejszych greckich parków wodnych – Waterland. Wspaniałe miejsce  z mnóstwem zjeżdżalni oraz wieloma emocjonującymi atrakcjami na wodzie. Przejazd na nocleg do Salonik. Obiadokolacja.

Dzień 4: Po śniadaniu zwiedzanie Salonik – w programie: bazylika św. Demetriusza, Krwawa Wieża, świątynia Hagia Sophia wybudowana na wzór kościoła Mądrości Bożej z czasów Justyniana Wielkiego oraz najstarsza zachowana budowla w Salonikach – Rotunda św. Jerzego. Przejazd na Riwierę Olimpijską. Obiad. Zakwaterowanie oraz zapoznanie z bazą noclegową. Kolacja. Nocleg.

Dzień 5-10: Wypoczynek i realizacja programu: – Wycieczka do Meteorów i Kalambaki – zwiedzanie słynnych klasztorów Meteory – malowniczo usytuowanych pośród fantastycznego skalistego krajobrazu, wizyta w fabryce ikon – „sztuka bizantyjska w ikonografii” – poznanie procesu produkcji ikon, zwiedzanie Kalambaki, – Wycieczka do Aten – miasta, które jak żadne inne łączy ze sobą teraźniejszość i przeszłość. Pierwszym, co widzi turysta wjeżdżając do miasta są szare bloki, w centrum nowoczesne biurowce, a jednak nad całą aglomeracją góruje Akropol – świątynie dawno zapomnianych bogów greckich i świetnie zachowany starożytny teatr. Niezapomniane wrażenia zostawi spacer historyczną dzielnicą Aten – Plaka, w której odkryć można wpływy tureckie, muzułmańskie i greckie. Warto „zagubić się” na chwilę w plątaninie wąskich uliczek w poszukiwaniu pamiątek. Podczas zwiedzania Aten nie można także pominąć Stadionu Panateńskiego oraz Parlamentu. Program animacyjny: ćwiczenia przygotowujące do wejścia na scenę – koordynacyjne, relaksacyjne, rozluźniające, wprawki aktorskie, czyli jak twórczo i nieszablonowo myśleć o granej postaci, jak wczuć się w rolę, wykorzystanie narzędzi artykulacyjnych – głos, dykcja, oddychanie przeponą, Obozowe Igrzyska Olimpijskie, kalambury, Wieczór grecki – spotkanie z zabawą w formie greckiego wieczoru, tańce greckie, zajęcia sportowe irekreacyjne, wypoczynek nad morzem – plażowanie i kąpiele, dyskoteki,

Dzień 11: Po śniadaniu nocny przejazd tranzytowy do Budapesztu.

Dzień 12: Śniadanie w formie suchego prowiantu. Zwiedzanie Budapesztu.  W programie spacer promenadą naddunajską przez Most Łańcuchowy do Wzgórza Zamkowego, a tutaj zabytki Plac św. Trójcy, Baszta Rybacka, kościół Macieja, Zamek Królewski. Plac Bohaterów z imponujących rozmiarów pomnikiem przedstawiającym przywódców państwa. Wzgórze Gellérta – Cytadela z Pomnikiem Wolności i niezwykłym widokiem na Budę i Peszt. Przejazd na nocleg na Słowacji. Obiadokolacja.

Dzień 13: Śniadanie. Wyjazd z hotelu. Powrót do Polski.

Org. Mediterraneum