,,HAMBURG – wycieczka szkolna –  1 dzień ’’

Hamburg, brama do świata, piękność, perła północy: Zielone miasto nad wodą nie bez powodu uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast Niemiec. Nawet zwykle bardzo powściągliwym Hanzeatom trudno jest ukryć dumę ze „swojego” miasta. Swoją atmosferą i nadmorskim urokiem Hamburg oczaruje każdego, kto był tu choćby raz.

Proponowany program:

1 dzień Zbiórka w Szczecinie – miejsce i godz. do uzgodnienia – wyjazd do Hamburga, zwiedzanie miasta: kościół św. Michała z zegarem o średnicy 8m., z którego wieży można podziwiać wspaniałą panoramę miasta. Spacer malowniczą drogą, wiodącą schodami blankenese przez dawną wioskę rybacką – obecnie piękne przedmieście na stoku Łaby. Pobyt w Miniaturowej Krainie Cudów.Przejazd nabrzeżem portowym obok targu rybnego, doków stoczniowych, starego tunelu pod Łabą i dzielnicą spichlerzy. Zwiedzanie: Stare Miasto, Ratusz, Most- Trostbrucke, Kmeramtswohnungen -domy dla wdów po kupcach bławatnych, Giełda, kościół św. Piotra, Galeria Kunsthalle, na jej tyłach znajduje się najwspanialsza kawiarnia w Hamburgu- Cafe Liebermann. Czas wolny. Powrót do Szczecina w godz. wieczornych.

Termin:  do uzgodnienia                                                                                         Cena orientacyjna: 140 zł przy grupie 44 uczestników

Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW, 3 opiekunów gratis

Dodatkowo płatne: bilety wstępu do Miniaturowej Krainy Cudów ok 5 euro/os

Kategoria: wycieczki szkolne Szczecin