Wycieczka edukacyjna

“Hobbit, czyli tam i z powrotem”

Na terenie gminy Sianów, w Sierakowie Sławieńskim, powstała wioska Hobbitów. Stworzone zostały bajkowe budowle, kramy pod strzechą, warsztaty rzemieślnicze, wieża widokowa. Miejscowa ludność przeobraziła się w hobbitów, troli, orki i inne postacie z powieści J.R.L Tolkiena. Hobbici byli niewielkiego wzrostu, chodzili boso, zamieszkiwali pięknie urządzone norki w ziemi. Przygoda w Wiosce Hobbitów zaczyna się na centralnym placu. Uczestnicy przebierają się, zdobywają mapy i/lub przewodnika, otrzymują zadanie i ruszają na trasę wokół wsi, pełną przygód i niebezpieczeństw. Po drodze napotykają postacie wprost z prozy Tolkiena, wykonują zadania, pokonują przeszkody, uciekają lub gonią, przenoszą informacje, zdobywają artefakty… po czym powracają na plac, by w cieniu gospody odpocząć po trudach przebytej trasy. Czekają tu na nich również hobbickie gry i zabawy, prowadzone przez mieszkańców Sierakowa.

Proponowany program do wyboru:

  1. Terenowa Gra Fabularna – “Hobbit, czyli tam i z powrotem”– uczestnicy gry wyruszają na niebezpieczną wyprawę napotykając na swojej drodze tajemnicze postacie z twórczości Tolkiena. Jest to tajemnicza wyprawa śladami Bilbo Bagginsa oraz:  Odwiedzenie Kuźni Krasnoludów,  Palantiru, czyli poznanie Świata Śródziemi, Hobbickie gry i zabawy. Czas pobytu do 4 godz.
  2. Ognisko – zabawy integracyjne na wesoło, nietypowe konkurencje, wyścigi rzędów na szybkość i na celność, zabawy plenerowe, pieczenie ciasta na kiju. pobyt trwa ok.2,5 godz.
  3. Warsztaty bożonarodzeniowe – „Boże Narodzenie to nie tylko Święty Mikołaj? W programie: Tradycje Świąt  Bożego Narodzenia, śpiewanie kolęd, Przygotowanie stołu wigilijnego i żłóbka, Wspólne ubieranie choinki,  Przygotowanie ozdoby świątecznej,Ozdabianie ciasteczek świątecznych. pobyt trwa do 3,5 godz., przy ładnej pogodzie możliwość zabaw na Placu Wioski Hobbitów, Zakup pamiątek Bożonarodzeniowych i nie tylko. Warsztaty odbywają się od 15 listopada do 20 grudnia.

 

Termin:  do uzgodnienia                                                        Cena  orientacyjna: 65 zł/os. przy grupie 44 uczestników + 4 opiekunów

 

Cena zawiera: przejazd autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie NNW,  4 opiekunów gratis,

Dodatkowo płatne bilety wstępu do wyboru: .

Terenowa Gra Fabularna – “Hobbit, czyli tam i z powrotem” – ok.  25 zł od osoby (w tym posiłek – zupa, kiełbaska).

Ognisko – zabawy integracyjne na wesoło – ok. 10 zł/os, (możliwość dokupienia posiłku)

Warsztaty bożonarodzeniowe – ok.  20 zł/os. (w tym poczęstunek)

Kategoria: wycieczki szkolne szczecin