Zielona Farma – wycieczka do ekologicznej krainy dla najmłodszych.

,,JAJO, KURA , DYNIOWISKO LUB PIECZONY ZIEMNIAK ’’

Oferta edukacyjna to ważny element działalności gospodarstwa ,,Zielona Farma”w okolicy Białogardu. Bardzo częstymi gośćmi są tutaj wycieczki szkolne dzieci i młodzieży, przybywające tu w celach edukacyjnych. Zapraszamy na warsztaty, które przybliżą życie w zgodzie z naturą. Czas trwania zajęć ok. 3 godzin. Do wyboru 3 programy zajęć:

1),,Jajo, kura’’ :  Kurnik – to mieszkanie nie tylko dla kur. Opowiemy o tym,  kto jeszcze mieszka w kurniku, gdzie śpi i w jaki sposób; Budowa kury, czyli jak i gdzie powstaje jajko; Kto jeszcze znosi jaja, poznajemy krewnych kury; Czy kogut i kura to dobrana para? Po co kurze jest potrzebny kogut? ; Zastosowanie jaj w życiu codziennym; Co w jajku piszczy – obejrzymy model cyklu inkubacji kurczęcia; Pokażemy żywą kurę i koguta, opowiemy o zasadach hodowli kur niosek; Sprzedaż jaj, co oznaczają kody na opakowaniach; Ale jaja: porównamy jaja strusia, gęsi, perliczki, kaczki i kury, wskażemy różnice; Własnoręcznie wykonamy pisankę w technice decoupage, którą każdy zabierze do domu.

2) Dyniowisko : Gwarantujemy niezwykłe doznania dla ducha i ciała. Nie trzeba mieć talentu, a jedynie chęci, a my pokażemy w jaki sposób ze zwykłych bibelotów zrobić piękną dynię, która nigdy nie zwiędnie w waszym domu. Usiądziemy przy wspólnym stole, ogrzejemy się w cieple naszej jesiennej kuchni, a kubek aromatycznej herbaty będzie delikatnie ogrzewał nasze dłonie. Zapoznanie z roślinami dyniowatymi; Warsztaty – własnoręczne robienie dyni z bibelotów. Degustacja jesiennej, aromatycznej herbaty oraz zupy dyniowej.

3),,Pieczony Ziemniak’’. Pokażemy dzieciom, gdzie rośnie ziemniak, w jaki sposób się go zbiera. Do czego jeszcze możemy wykorzystać tą naszą „pyrę”, co się z niej robi, odkryjemy które zwierzęta z Zielonej Farmy lubią ziemniaki i w jakiej postaci.
Smak pieczonego ziemniaka prosto z ogniska oraz piękno kolorowej jesieni dzieci zapamiętają na długo.

Poznajemy historię ziemniaka. Uczestniczymy w tradycyjnych wykopkach, a zebrane ziemniaki samodzielnie  przygotujemy do upieczenia w ognisku. Pojeździmy na koniku polskim, poharcujemy wspólnie na placu zabaw i poskaczemy na trampolinie.

Na zakończenie pobytu prawdziwa rozkosz, zjemy upieczone ziemniaki.

 

Termin:  do uzgodnienia                                                                                  Cena orientacyjna: 65 zł przy grupie 44 uczestników

Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW, 4 opiekunów gratis, ognisko z kiełbaskami, herbata

Dodatkowo płatne: udział w wybranym programie ok 20 zł/os

Kategoria: wycieczki szkolne szczecin