Wycieczka edukacyjna dla najmłodszych.

„MAŁO NAS, MAŁO NAS  DO PIECZENIA CHLEBA”

Zapraszamy do spędzenia cudownych chwil w gospodarstwie agroturystycznym Chlebowy Dom. Gościniec ten położony jest w malowniczej miejscowości Marianowo, w samym sercu Pojezierza Zachodniopomorskiego.   Gospodarstwo to urzeka pięknym krajobrazem, wzbogaconym o lśniącą taflę pobliskiego jeziora Choć w piekarniach wybór chleba i bułek nie mały, to prawie żadne kupne pieczywo nie dorównuje wartością odżywczą i smakiem pieczywu własnoręcznie zrobionemu w domu  Pozytywne nastawianie dziecka do zdrowej żywności od najmłodszych lat, może pomóc mu w kształtowaniu dobrych nawyków żywieniowych na całe życie. Nawyki zdobyte w dzieciństwie i w młodości utrwalają się i decydują o zdrowiu.

Proponowany program:

Zbiórka w Szczecinie – miejsce i godz. do uzgodnienia – wyjazd do Marianowa, do Domu Chleba.   W Marianowie udział w świetnych warsztatach piekarniczych, które trwają ok. 4 godz. i przedstawiają cały proces przygotowania i pieczenia, min: przemiał zboża żarnami, wyrób i wypiek podpłomyków które zjemy na drugie śniadanie. Następnie robimy ciastka kruche, ciastka piernikowe, drożdżówki i małe chlebki. Po pracy i pobycie w ciepłej piekarni czas na przejażdżkę bryczką i podziwianie pięknych widoków nad jeziorem, a na zakończenie programu zostanie podana pizza przygotowana w Domu Chleba. Powrót do Szczecina po południu.

 

Termin:  do uzgodnienia                                                                                         Cena orientacyjna: 45 zł przy grupie 44 uczestników

Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW, 4 opiekunów gratis

Dodatkowo płatne: udział w warsztatach w Domu Chleba ok 38 zł/os

Kategoria: wycieczki szczecin