Biwak integracyjny- 3 dniReview Android

„NIZINNE IGRASZKI – CEL: ZABAWA,NAUKA,INTEGRACJA’’

Zapraszamy do Trzebawia- mała wioska położona nad jeziorem Woświn (jezioro pierwszej klasy czystości). Ośrodek Natura Park usytuowany  nad jeziorem – znajduje się na cyplu, jest w pełni ogrodzony, posiada własną plażę z 50 m pomostem, miejsce na catering, zabawy integracyjne, mały lasek, boisko do piłki siatkowej plażowej, pole paintballowe. Zakwaterowanie w domkach campingowych, drewnianych, 3,4,5 i więcej osobowych; w domkach znajduje się łazienka.

Proponowany program:

Dzień 1 Wyjazd ze Szczecina, godzina i miejsce do uzgodnienia, zakwaterowanie w domkach, podział na drużyny rywalizujące ze sobą, obiad, pakiet zabaw integracyjnych: NARTY – drużyna musi przejść na czas w specjalnych nartach wyznaczony odcinek drugi. PAJĘCZYNA – zespół musi przenieść wszystkich członków ekipy przez zawieszoną pomiędzy drzewami pajęczynę z dzwoneczkami (im mniej dotknięć pajęczyny lub dzwoneczków tym więcej punktów).PING PONG – uczestnicy mają za zadanie przemieścić piłeczkę na odcinku 5 metrów za pomocą rur pcv. PRZELEWANIE WODY – uczestnicy mają za zadanie przelać wodę z wiaderka do wiaderka przy pomocy linek przymocowanych do jednego z nich. WĄŻ – uczestnicy stojąc na skrzynkach mają do przejścia wyznaczony odcinek drogi. CHUSTA KLANZY – dzięki współpracy całej drużyny, piłka znajdująca się na bardzo dużej chuście (10 m średnicy), musi znaleźć się w otworze znajdującym się na środku chusty. REJSY ŻAGLÓWKĄ. Przygotowanie grup do ogniska i przedstawienia z jak najlepszej strony swojej drużyny. W godz. wieczornych ognisko połączone z kolacją

Dzień 2 Śniadanie; pakiet zabaw integracyjnych :RUROCIĄG – uczestnicy za pomocą rur, rynien, złączek i kolanek mają zbudować rurociąg przy pomocy, którego przeleją wodę z jednego miejsca do drugiego. Przelanie wody uruchomi mechanizm, pod którym ukryta jest wskazówka. BAGNO – uczestnicy mając do dyspozycji kilka skrzynek i desek muszą się przeprawić przez tak zwane bagno. DZIURAWA RURA – zadanie polega na wydostaniu z rury piłeczki, wewnątrz której ukryta jest ważna informacja. Jest tylko malutki problem rura stoi w pionie i ma mnóstwo dziur. TRUDNY ŁADUNEK – należy przenieść na rozciągniętym materiale naczynie z wodą, w taki sposób, aby uniknąć  jej rozlania. LABIRYNT – cała grupa musi przejść przez labirynt, nie dotykając linek wyznaczających korytarz(do linek przymocowane są dzwoneczki). Dwa warianty: 1. Trudność polega nad tym, że osoba idąca ma zawiązane oczy i jest  prowadzoną przez widzących uczestników przy pomocy głosu. 2. Trudność polega na tym, że cała grupa, oprócz pierwszej i ostatniej osoby, ma zawiązane oczy i idzie jeden za drugim trzymając się za plecy.

MASAKRA – uczestnicy ustawiani są przez instruktora blisko siebie w różnych pozycjach. Następnie grupa owijana jest folią – strecz i już jako całość musi przejść przez określony odcinek drogi.

WYŚCIG Z KULKĄ – 5 osób otrzymuje 5 fragmentów rynny, i tworzą krótki rurociąg. Prowadzący wpuszcza piłeczkę do pierwszej z rynien, ta tocząc się wlatuje do drugiej, w tym momencie osoba z pierwszą rynną jak najszybciej udaje się na koniec rurociągu, zanim doleci tam piłeczka. Powtarzając tą czynność zespół ma za zadanie pokonać wyznaczoną trasę, nie pozwalając piłeczce wypaść na ziemię.

ZABAWA SKRZYNKI – WCHODZENIE PO SKRZYNKACH W PEŁNYM ZABEZPIECZENIU LINĄ; obiad; wieczór rockowy – grupy otrzymują profesjonalne instrumenty rockowe, perkusje, gitary basowe elektryczne, wzmacniacze, klawisze. Pod okiem muzyków każda z grup przez 3 godziny musi przygotować jeden utwór z kanonu muzyki rockowej. Po kolacji odbędzie się wielki koncert gdzie gwiazdami będą uczniowie. Każda z grup musi się przebrać pomalować i wystąpić na scenie z przygotowanym utworem. Po występach grup profesjonalni muzycy rockowi zagrają krótki koncert; kolacja, koncerty, dyskoteka

Dzień 3 –śniadanie, czas wolny ; wspinaczka po ścianie (8m wysokości) – zawody, gra w piłkę, w zbijanego lub siatkówkę; podsumowanie zmagań, wręczenie symbolicznej nagrody, przygotowanie do wyjazdu, wyjazd z ośrodka

Dodatkowo odbędzie się: Rejs po jeziorze Woświn tratwą, Nauka piosenek w wolnych chwilach (dla chętnych),Mecze w siatkę, piłkę nożną oraz zbijaka. Nagrodą dla najlepszej drużyny jest duma, chwała oraz możliwość przejechania się SEGWAYEM – niesamowitym urządzeniem XXI wieku.

Powyższe elementy programu będą wplecione w scenariusz w zależności od warunków pogodowych

Termin: do uzgodnienia                                                                              Cena orientacyjna: 349  zł/osoba  przy grupie 35 uczestników

Cena zawiera: przejazd  autokarem,  realizację programu,  2 noclegi,  wyżywienie 3 posiłki dziennie + podwieczorek, ubezpieczenie NNW,  bezpłatny udział 4 opiekunów                                   WSZYSTKO W CENIE!!!

Kategoria: wycieczki szkolne Szczecin