OBÓZ 4 STOLICE  – LATO 2017

BRATYSŁAWA- WIEDEŃ- PRAGA-BUDAPESZT

Jeśli leżenie plackiem na plaży jest Wam zupełnie obce, a to co lubicie najbardziej to zwiedzanie – mamy ofertę idealną dla Was! Zabierzemy Was w nowe miejsce położone w Południowych Morawach – krainę bujnej zieleni określanej mianem „Słowiańskiej Toskanii”. Stąd na wyciągniecie reki jest urzekający Wiedeń i urokliwa Bratysława – naszym zdaniem najpiękniejsze miasta w Europie. POŁUDNIOWE MORAWY – z licznymi zabytkami architektury, cudami natury i pielęgnacją tradycji. HODONIN – urokliwe miasteczko położone w samym sercu Południowych Moraw. Miejsce to urzeka swoją spokojną atmosferą a położenie w dolinie rzeki Morawa sprawią że jest tutaj więcej dni słonecznych w ciągu roku niż pozostałych regionach Czech. Zakwaterowanie: Hotel Panon*** – położony w urokliwej miejscowości Hodonin. Mieszkać będziecie w pokojach 2 – 3 – osobowych wyposażonych w łazienkę, telewizor oraz z dostępem do bezpłatnego internetu WI-FI. W sąsiedztwie hotelu znajduje się boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki plażowej oraz kąpielisko. Wyżywienie: 3 posiłki dziennie – śniadanie, obiad, kolacja. Posiłki serwowane do stolików. Napoje do posiłków w cenie. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu do hotelu Ostatni posiłek: śniadanie + suchy prowiant ostatniego dnia pobytu w hotelu. Wiek uczestników 13-19 lat.

Turnusy i cena:       29.06 – 08.07.2017;    06.07 – 16.07.2017;    14.07 – 24.07.2017

                                  22.07 – 01.08.2017;    30.07 – 09.08.2017;    07.08 – 17.08.2017 

                                  15.08 – 25.08.2017;    23.09 – 01.09.2017 

Cena:  1729 zł/os     
Cena zawiera:
 zakwaterowanie i wyżywienie, program, opiekę BUT kadry: kierownik, wychowawców, ratownika wodnego, pilota na trasie przejazdu, ubezpieczenia AXA „Kontynenty”

Cena nie zawiera: dopłat transportowych (zakładka transport), imprez fakultatywnych

Informacje dodatkowe: obowiązkowa kaucja zwrotna – 20 EUR. Proponowane min. kieszonkowe – ok. 100 EUR+imprezy fakultatywne+posiłki tranzytowe ok. 20 EUR. Dodatkowo wymagana jest kwota 40 EUR – opłata programowa niepodlegającą rozliczeniu (obejmuje przewodnika licencjonowanego po Pradze, Wiedniu oraz Bratysławie). Cena aktualna przy kursie EUR nieprzekraczającym 4,4 PLN. Konieczny paszport lub dowód osobisty, legitymacja szkolna, karta kwalifikacyjna

Program:

Praga – zwiedzanie z przewodnikiem- to jedno z najbardziej urokliwych europejskich miast. Jego piękno zapiera dech w piersiach. Znajdują się tutaj prawdziwe skarby gotyku, renesansu, baroku oraz secesji. Zobaczycie: Hradczany, Zamek Praski, Katedrę św. Wita, Złotą Uliczkę, Kościół św. Mikołaja, Rynek Starego Miasta, Ratusz Staromiejski, Zegar Astronomiczny Orłoj.

Wiedeń – zwiedzanie z przewodnikiem – to wspaniałe miasto pełne zabytków i historii. Czeka Was zwiedzanie stolicy Austrii w formie spaceru z przewodnikiem: przejdziecie słynny wiedeński bulwar – Ring, Stare Miasto. Zobaczycie: ratusz, Kościół Wotywny, Teatr, Operę Wiedeńska, Belweder, Katedrę św. Stefana. Dla chętnych możliwość spędzenia wolnego czasu w Weiner Prater – jednym z największych lunaparków w Europie (wejście za darmo, koszt poszczególnych atrakcji od 5 EUR/os.).

Bratysława – zwiedzanie z przewodnikiem- stolica Słowacji kryje wiele wspaniałych miejsc. Zobaczycie m.in.: Parlament z panoramą Bratysławy, Zamek Bratysławski, następnie Stare Miasto, Katedrę św. Marcina, Pałac Palfich, Pałac de Pauliho, Pałac komory austriacko – węgierskiej, Bramę Michalska, Kościół Franciszkański, rynek, Stary Ratusz, Kościół Jezuicki, Plac Hviezdoslava oraz przespacerujecie się naddunajskim deptakiem.

Budapeszt – zwiedzanie z pilotem przewodnikiem największych atrakcji miasta. Zobaczymy starą część stolicy Węgier – Budę (Wzgórze Zamkowe, Pałac Królewski, Pałac Prezydenta, Kościół Macieja, Wzgórze Gellerta i Cytadela) i ruchliwy Peszt (Parlament, Bazylika św. Stefana, Plac Bohaterów, Zamek Vajdahunyad). Na koniec zakupy na prestiżowej ulicy Vaci!

Pałac Lednice – niegdyś będący letnią rezydencją rodu Lichteistein, który stanowi jeden z najpiękniejszych zespołów nowogotyckich w Środkowej Europie. Zwiedzanie pałacu podczas którego zobaczycie sale ceremonialne, odwiedzicie apartamenty książęce oraz przespacerujecie się przez przepiękny ogród utrzymany w stylu francuskim.

CO WAS JESZCZE CZEKA spacery po miejscowości Hodonin i okolicy,  kąpiele w basenie, ognisko z kiełbaskami, konkursy i quizy z nagrodami, rozgrywki sportowe (m.in. piłka nożna, siatkówka, badminton), integracja w obozowym gronie.

FAKULTATYWNIE:
Teraz wszystkie imprezy fakultatywne na obozach młodzieżowych możesz wykupić w biurze. Dzięki temu zabierasz mniej gotówki i zapewniasz sobie niezmienność ceny! (Cena w Euro płatna na miejscu, cena w PLN płatna w biurze)

AQUALAND MORAVIA (wycieczka całodniowa)  – wypoczynek w jednym z najnowocześniejszych parków wodnych.. Jest to ogromny kompleks z największą w Czechach ilością atrakcji wodnych pod jednym dachem. Oprócz basenów z wodą geotermalną o temperaturze 46°C, park oferuje różne typy zjeżdżalnie oraz inne emocjonujące zabawy wodne.
Cena: 18 EUR/ 80 PLN

ZOO HODONIN (wycieczka półdniowa) – wizyta w ogrodzie zoologicznym zajmującym obszar 7 ha, gdzie mieszka 140 gatunków zwierząt w tym ponad 70 gatunków zagrożonych. Spośród rzadkich gatunków zobaczymy m.in.: szympansy, lemury, kolekcje ptaków egzotycznych, tygrysa amurskiego, zebry oraz rekiny. Cena: 5 EUR/ 22 PLN

INFORMACJE TRANSPORTOWE

WYJAZD ZE SZCZECINA płatny dodatkowo 180 zł/os Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Miejsce zbiórki: Szczecin Główny – dworzec PKP, peron, bezpośrednio przy pociągu IC rel. Szczecin – Katowice Stacja paliw STATOIL, ul. Gryfińska 60 (róg Struga); WYJAZD: godz. 13:53. Powrót godz. 14:02

Prosimy na miejsce wyjazdu i powrotu przybywać punktualnie.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom staramy się zapewnić jak największą ilość miast wyjazdowych, w związku z czym podróż nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, możliwe są przesiadki oraz na wybranych odcinkach zmiana środka transportu na zastępczy (pociąg, mikrobus, samochód osobowy). W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. Z miejscowości objętych rozkładem jazdy staramy się realizować przejazd uczestników we wszystkich terminach, jednak zastrzegamy sobie prawo odwołania połączenia antenowego jeśli w danym turnusie nie uzbiera się minimalna liczba 6 osób na przejazd daną trasą. W takim przypadku zostaną Państwo powiadomieni o najbliższym przystanku z którego będzie realizowany wyjazd. Transport zależnie od oferty odbywa się najczęściej autokarami, jednak sukcesywnie staramy się uruchamiać wygodne i szybkie połączenia antenowe pociągami.

Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych i uznanych w Polsce przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy. W zależności od trasy zapewniamy odpowiednią liczbę kierowców, zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce i Europie. Wszystkie nasze autokary wyposażone są w klimatyzację, TV z dvd/video. Autokary wyjeżdżające za granicę posiadają dodatkowo WC oraz barek z ciepłymi napojami za dodatkową opłatą u kierowcy. Postoje organizowane są co ok. 3-4 godziny w miejscach do tego przystosowanych tj. duże stacje benzynowe z zapleczem gastronomicznym, restauracje, parkingi. Na wszystkich miejscach postojowych i przesiadkowych znajdują się sanitariaty (czasami płatne). Podczas całej podróży uczestnikami opiekują się konwojenci. Funkcję konwojenta może sprawować kadra danej kolonii lub obozu, pilot autokaru lub uprawniony kierowca. Uczestnicy na zbiórce muszą posiadać wypełnioną i podpisaną Kartę Kwalifikacyjną oraz ważną legitymacje szkolną, a w przypadku imprez zagranicznych obowiązkowo ważny paszportlub dowód osobisty (może być tymczasowy).

W czasie trwania przejazdów autokarów uruchamiamy Telefon Alarmowy HELP LINE czynny poza godzinami pracy biura. Nr tel. +48 664 097 679. Po tym numerem mogą Państwo uzyskać bieżące informacje o przebiegu jazdy wszystkich naszych grup oraz o ewentualnych opóźnieniach.
org. BUT