OBÓZ – BUŁGARSKIE KURORTY – LATO 2017

ZŁOTE PIASKI, BAŁCZIK, KALIAKRA, WARNA, BUDAPESZT

        Zapraszamy do pełnej słońca i pięknych plaż Bułgarii, gdzie z niemalże każdym miejscem wiąże się ciekawa historia. Nazwa Złote Piaski, w której to miejscowości będziemy wypoczywać, według legendy pochodzi od przemienionego w piach złota piratów. Przywołamy stare dzieje kiedy morze było opanowane przez korsarzy. Popłyniemy w piracki rejs i poszukamy zaginionego skarbu. Będziemy kąpać się w Morzu Czarnym, bawić w parku wodnym i szaleć na dyskotekach. Zakwaterowanie: Hotel SERDIKA ***+ w Złotych Piaskach (lub inny o podobnym standardzie) w trakcie pobytu, pokoje 3, 4, 5 i 6-osobowe z łazienkami i klimatyzacją. Położony ok. 400 m od morza. Na terenie obiektu: basen z mini parkiem wodnym, restauracja, bar, sala TV. Podczas noclegów tranzytowych hotele** i ***. Wyżywienie: Podczas pobytu w Złotych Piaskach wersja All inclusive     – 3 posiłki dziennie w formie bufetu: śniadania, obiady, kolacje. Dodatkowo pomiędzy posiłkami przekąski m. in. ciasta, owoce, naleśniki. Napoje dostępne przez cały dzień. Pierwsze świadczenie – obiad, ostatnie – śniadanie. Wyżywienie w pozostałe dni – patrz program. Transport: Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC, barek, DVD). Na trasach antenowych pociąg lub mikrobus – „antenka” ze Szczecina płatna dodatkowo 140 zł/os.                                                                                          Wiek uczestników: 12-18 lat

Turnusy:    08.07 – 20.07.2017;    15.07 – 27.07.2017;    22.07 – 03.08.2017;    29.07 – 10.08.2017           

Cena: 1785 zł/osoba

Cena zawiera: 9 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie NNW i KL, realizacja programu, opieka wychowawców, transport – „antenka” ze Szczecina płatna dodatkowo 140 zł/os

Wydatki programowe:. Wstępy (m.in. Muzeum Warneńczyka, Park Wodny Aquaarena, Pirackie Party), przewodnicy, opłata klimatyczna, dodatkowy posiłek w Budapeszcie – około 65 euro. Wydatki programowe są obligatoryjne i opłacane indywidualnie przez uczestników obozu.

Propozycje fakultatywne: realizowane przy min. 15 uczestnikach (deklarację uczestnictwa w imprezie fakultatywnej należy zgłosić przy podpisywaniu umowy, płatność w autokarze u kierownika obozu):

– Jeep Safari– niezapomniane wrażenia pełne zakrętów i energicznych podjazdów. Tylko dla prawdziwych twardzieli. Koszt wycieczki od osoby 35 euro.

Wycieczka do Neseberu, zwiedzanie unikatowych zabytków miasta położonego na półwyspie. Wypoczynek na plaży w Słonecznym Brzegu. Koszt wycieczki od osoby 45 euro.

PROGRAM:

Dzień 1: wyjazd z Polski, tranzyt przez Czechy, przejazd na Węgry, nocleg,

Dzień 2: Śniadanie, przejazd przez Węgry i Rumunię, posiłek w formie suchego prowiantu, nocny przejazd do Bułgarii.

Dzień 3: Przyjazd do Złotych Piasków, posiłek w formie suchego prowiantu. Wypoczynek nad morzem. Zakwaterowanie, obiad, zapoznanie się z bazą noclegową, kolacja, nocleg.

Dzień 4 – 9: Wypoczynek i realizacja programu: – wycieczka do Bałcziku, miasteczka żyjącego legendą Marii, królowej rumuńskiej, której serce po śmierci spoczęło w tutejszej letniej rezydencji oraz na Przylądek Kaliakra owiany legendami – świętego Mikołaja i legendą czterdziestu dziewic, – piesza wycieczka do Monastyru Aładża, klasztoru wydrążonego w skale i tutaj kolejna legenda, tym razem związana z ukrytym skarbem, – wycieczki po okolicach Złotych Piasków, Program animacyjny: – wyjścia na dyskoteki(m.in. PR Club, Malibu – płatne indywidualnie 3-5 Euro), Pirackie party – rejs statkiem, wodna bitwa na morzu zakończona piracką przekąską, gra terenowa Poszukiwacze zaginionego skarbu, wieczór gier, kalambury, zajęcia sportowe i rekreacyjne, wypoczynek nad morzem – plażowanie i kąpiele,

Dzień 10: Śniadanie, wyjazd do Warny – trzeciego co do wielkości miasta Bułgarii. Zwiedzanie Starego Miasta, cerkiew Zaśnięcia Bożej rodzicielki, Opera Warneńska (z zewnątrz), plac Nezawisimost, Mauzoleum Warneńczyka, wybudowanego na cześć słynnej bitwy pod Warną z 1444 roku, gdzie poległ król polski Władysław III Warneńczyk. Wyjazd z Bułgarii, kolacja w formie suchego prowiantu, nocny przejazd przez Rumunię w kierunku Węgier.

Dzień 11: Przyjazd do Budapesztu, śniadanie w formie suchego prowiantu. Całodzienna zabawa w Aquarenie – jednym z najnowocześniejszych parków wodnych w Środkowej Europie, z licznymi zjeżdżalniami i basenami. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 12: Śniadanie. Zwiedzanie Budapesztu – spacer promenadą naddunajską przez Most Łańcuchowy do Wzgórza Zamkowego, a tutaj zabytki Plac św. Trójcy, Baszta Rybacka, kościół Macieja, Zamek Królewski. Plac Bohaterów z imponujących rozmiarów pomnikiem przedstawiającym przywódców państwa. Wzgórze Gellérta – Cytadela z Pomnikiem Wolności i niezwykłym widokiem na Budę i Peszt. Dodatkowa obiadokolacja w Budapeszcie, nocny przejazd do Polski.

Dzień 13: zakończenie obozu

UWAGI! Uczestnicy obozu powinni posiadać: paszport lub dowód osobisty, legitymację szkolną, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 50 euro).

Org.Mediterraneum