OBÓZ NARCIARSKO – SNOWBOARDOWY  AUSTRIA – KARYNTIA – VILLACH                                     Nowość – w tym roku proponujemy Wam imprezę typu SKI SAFARI w Karyntii. W 6 dni zjeździcie aż 4 ośrodki narciarskie, poznacie setki kilometrów tras, spróbujecie swych sił zarówno podczas jazd w snowparku jak i na lodowcuKaryntiadoskonale utrzymane i różnorodne trasy, dużo śniegu i ponadprzeciętna liczba słonecznych dni 🙂 Karyntia oferuje doskonałe warunki zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych amatorów zimowego szaleństwa. Dla odważnych i lubiących mocne wrażenia także przygotowano liczne atrakcje. Z nami pojeździcie w takich ośrodkach narciarskich:

 • Ski Arena Nassfeld–  ośrodek oferuje gęstą sieć doskonale utrzymanych tras o zróżnicowanym poziomie trudności (w sumie 110 km) i 30 nowoczesnych wyciągów. Dla lubiących długie zjazdy czeka prawie 8 km trasa zjazdowa. To raj zarówno dla tych co dopiero zaczynają przygodę z zimowymi sportami, jak również dla tych co lubią freeride i freestyle, snowparki, halfpipe, trasa boardercrossu, dwie wyścigowe trasy slalomu giganta (BMW-Xdrive Cup), na których możecie nagrać film ze swojego przejazdu i od razu wysłać go do sieci. Tylko w Nassfeld możecie wjechać na stok najdłuższą kolejką gondolową w Europie (Millennium Express)
 • Gerlitzen– położony w samym sercu Karyntii oferuje niezwykłe widoki i 15 wyciągów, a 60 km dość długich, doskonale utrzymanych i dobrze nasłonecznionych tras stwarza warunki doskonałe do podszkolenia swoich umiejętności przed wypadem do wyżej położonych ośrodków alpejskich.
 • Bad Kleinkirchheim– ośrodek posiadający świetne warunki do jazdy na nartach i snowboardzie, za sprawą 100 km tras o różnorodnym stopniu trudności oraz 25 nowoczesnych wyciągów my response. Właśnie tutaj możecie wypróbować swoje siły na trasie im. Franza Klammera o długości 3 km i różnicą poziomów 842 m
 • Ski Arena Mölltaler Gletscher– to prawdziwy raj dla snowboardzistów, zawodowych narciarzy, jak i tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na stoku. Ponad 53 km doskonale wytyczonych nartostrad o różnych poziomach trudności oraz super funpark. Tutaj na wysokości 3122 m, czeka na Was prawdziwa perełka – jedyny w Karyntii teren narciarski na lodowcu.

ZAKWATEROWANIE:  Jugendhotel Egger – położony jest w willowej dzielnicy Villach-Landskron. Pokoje 4-6 osobowe z łazienkami (możliwe łóżka piętrowe). Na terenie hotelu: przestronna restauracja, sala klubowo – dyskotekowa, pokój kominkowy, sala telewizyjno – multimedialna, stół do tenisa stołowego, piłkarzyki. W holu hotelowym dostęp do WI-FI. Najbliższy stok znajduję się ok. 15 min jazdy od hotelu. WYŻYWIENIE: 2 posiłki dziennie w hotelowej restauracji. Śniadania w formie bufetu (kawa, herbata, sok) oraz 3-daniowa obiadokolacja serwowana z bufetem sałatkowym, woda do obiadokolacji w cenie. Pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu przyjazdu do hotelu Ostatni posiłek: śniadanie ostatniego dnia pobytu w hotelu Wiek uczestników 13-19 lat

TERMIN:  10.02. – 19.02.2017      17.02. – 26.02.2017                CENA: 1799  zł/os

Cena zawiera:  zakwaterowanie, wyżywienie w hotelu, opiekę kadry (kierownik, wychowawcy, instruktorzy), program, transfery do wyciągów.

Cena nie zawiera:  Dopłat transportowych – transport ze Szczecina w cenie 180 zł/os., skipassów, imprez fakultatywnych, posiłków tranzytowych, dodatkowych napoi do obiadokolacji, ubezpieczenie AXA „Kontynenty” – płatne obowiązkowo 40 PLN, taksa klimatyczna dla osób powyżej 18 lat – 3,5 EUR/os.

CENY SKIPASSÓW: skipass Karyntia 6 dniowy (młodzieżowy karnet grupowy):

117 EUR urodzeni w latach 1998-2001,

94 EUR urodzeni w roku 2002 i młodsi.

Kaucja zwrotna za skipass – 5 EUR

Ceny skipassów są niezależne od biura BUT i pochodzą z informacji uzyskanych z ośrodków narciarskich.

PROGRAM:

NA STOKU: R’LAX & FUN Jak sama nazwa wskazuje to obóz dla tych, co lubią lightową jazdę i dobrą zabawę 🙂 Fun, fun i jeszcze raz fun, a do tego troszkę szkolenia! Na stoku jeździcie w dwóch grupach zaawansowania: średnio zaawansowanej oraz zaawansowanej. Zajęcia na stoku z instruktorem odbywają się ok. 2 h dziennie, podczas których skoryguje on Wasze błędy, troszkę podszkoli z freeride’u, funcarvingu, freestyle, pokaże nowe tricki w snowparku, jak również zapewni wspaniałą jazdę i dobrą zabawę. Resztę czasu na stoku spędzicie szusując swobodnie pod okiem naszej wspaniałej kadry. Tu na pewno nie będzie nudy i monotonii. Gwarantujemy super zabawę, odpoczynek, najfajniejszą kadrę, niezapomniane przeżycia i przyjaźnie na całe życie.

S’COOL & COOL (program dodatkowo płatny) Dodatkowe zajęcia szkoleniowe dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności narciarskie lub snowboardowe pod okiem wykwalifikowanych  instruktorów w małych  grupach (3-4 osoby). BUT S’COOL to dodatkowe 4 godziny zajęć realizowane przez 4 dni (są to dodatkowe godziny poza 2 godzinami nauki z instruktorem/dzień realizowanymi w ramach programu R’lax &Fun), dzięki którym na pewno znacznie podniesiecie swoje umiejętności. Jeśli jesteście początkujący i chcecie się nauczyć dobrze jeździć to koniecznie skorzystajcie z tej oferty. Nasi instruktorzy uczą najlepiej 🙂 Podczas pobytu udoskonalicie swoją jazdę, nauczycie się nowych tricków, a wszystko z super profesjonalnymi instruktorami. Cena: 150 PLN/os.

POZA STOKIEM: Po szaleństwie na stoku czeka na Was zbiór najciekawszych aktywności: gry i zabawy integracyjne, spacery po okolicy, alpejskie zawody w gry planszowe, konkurs na najlepszą rzeźbę ze śniegu oraz wiele innych zabaw 🙂 Razem z Naszą BUT kadrą, sprawimy by czas poza stokiem upłynął na miłej zabawie w dobrym towarzystwie.

FAKULTATYWNIE:

Informacje dodatkowe:

UWAGA: Wszystkich uczestników obozów zimowych obowiązuje na stoku jazda w kasku ochronnym. Dodatkowo dla snowboardzistów zalecamy zabranie i używanie ochraniaczy na nadgarstki.
Zachęcamy do wypożyczenia sprzętu narciarskiego lub snowboardowego na miejscu. Cena w zależności od modelu waha się w granicach od ok.100 – 150 EUR.
Obowiązkowa kaucja zwrotna – 20 EUR. Proponowane min. kieszonkowe 110 EUR + skipass + impr. fakult. + posiłki tranzytowe ok. 15 EUR. Cena imprezy aktualna przy kursie EUR nie przekraczającym 4,50 PLN.

Obowiązuje ograniczenie bagażu Niestety nasze autokary nie są z gumy i cała zawartość waszych szaf może się nie zmieścić. Dlatego musicie się spakować do walizki o łącznych wymiarach do 180 cm i wadze 20 kg.  Niestety nasze autokary nie są z gumy i cała zawartość waszych szaf może się nie zmieścić. Dlatego musicie się spakować do walizki o łącznych wymiarach do 180 cm i wadze 20 kg. Do tego 1 komplet sprzętu (narty lub snowboard) w pokrowcu (buty należy spakować do walizki) i bagaż podręczny.

KARTA NFZ Na wyjazdy zagraniczne zalecamy wyrobienie karty NFZ, która może ułatwić formalności związane z ewentualną hospitalizacją za granicą, w szczególności w sytuacjach gdy koszty związane z wypadkiem będą wyższe od standardowego ubezpieczenia AXA Kontynenty wynoszące 10.000 EUR. Informacje na temat karty NFZ: 225726000 lub na www.nfz.gov.pl.

Konieczny paszport lub dowód osobisty, legitymacja szkolna, karta kwalifikacyjna

Transport:
Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Wyjazd ze Szczecina godz. 17.30 miejsce zbiórki: Stacja paliw Statoil, ul. Gryfińska 60 róg ul. Struga. Powrót godz. 10 na miejsce zbiórki. Z miejscowości objętych rozkładem jazdy zabieramy nawet jednego uczestnika! W związku z tym podróż nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą i możliwe są przesiadki. Na poszczególnych odcinkach mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. Transport zależnie od oferty odbywa się autokarami lub pociągiem. Na niektórych odcinkach możliwy jest przejazd zastępczym środkiem transportu (pociąg, mikrobus, samochód osobowy). Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych i uznanych w Polsce przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy. W zależności od trasy zapewniamy odpowiednią liczbę kierowców, zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce i Europie. Wszystkie nasze autokary wyposażone są w klimatyzację, TV z dvd/video. Autokary wyjeżdżające za granicę posiadają dodatkowo WC oraz barek z ciepłymi napojami za dodatkową opłatą u kierowcy. Postoje organizowane są co ok. 3–4 godziny w miejscach do tego przystosowanych tj. duże stacje benzynowe z zapleczem gastronomicznym, restauracje, parkingi. Na wszystkich miejscach postojowych i przesiadkowych znajdują się sanitariaty (czasami płatne). Podczas całej podróży uczestnikami opiekują się konwojenci. Funkcję konwojenta może sprawować kadra danej kolonii lub obozu, pilot autokaru lub uprawniony kierowca. W czasie trwania przejazdów autokarów uruchamiamy Telefon Alarmowy HELP LINE czynny poza godzinami pracy biura. Nr tel. +48 664 097 679.

Można dokupić:

 1. Gwarancja Zmiany Rezerwacji – Jeżeli nie jesteś pewien czy zarezerwujesz dobre miejsce i termin wyjazdu to Gwarancja Zmiany Rezerwacji jest stworzona właśnie dla Ciebie. Dzięki niej do 10 dni przed rozpoczęciem obozu możesz zmienić wszystko! Datę obozu a nawet miejsce wyjazdu. Sam o tym decydujesz bez żadnych dodatkowych kosztów.  Jeżeli rezerwując wyjazd korzystałeś ze zniżki, zachowujesz ją przy każdej zmianie. Przy wymianie na droższy wyjazd/termin dopłacasz tylko różnicę wynikająca z wyliczenia ceny. Natomiast jeżeli wyjazd/termin jest tańszy, zwracamy różnicę. Gwarancję tą możesz wykupić tylko w momencie podpisywania umowy  Koszt  40 zł
 2. Gwarancja Stałej Ceny – Gwarancja Stałej Ceny-nie musisz już się martwić zmianami kursu Euro. Dzięki tej Gwarancji masz pewność, że cena obozu nie ulegnie zmianie i kupisz ją w kwocie, w której zarezerwowałeś obóz. Koszt: 35 zł
 3. AXA Ubezpieczenie SKI (OC+SS) – Zawiera ubezpieczenie OC rzeczowe i osobowe do kwoty 10 000 EUR oraz ubezpieczenie sprzętu sportowego (SS) do 700 EUR (zniszczenie, kradzież). Koszt 45 zł
 4. Podwyższenie Ubezpieczenia KL (do 20 000 EUR)Podniesienie kwoty ubezpieczenia KL na imprezach zagranicznych do kwoty 20.000 EUR Koszt 35 zł
 5. Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji – Jest to dodatkowe i dobrowolne ubezpieczenie, gwarantujące zwrot kosztów rezygnacji w przypadku rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych niezależnych od Uczestnika. W takim przypadku Towarzystwo Ubezpieczeniowe zwraca koszty poniesione w związku z rezygnacją z następujących powodów:
  -nieszczęśliwy wypadek
  -przedwczesny poród
  -nagła poważna
  -choroba Uczestnika lub osoby bliskiej
  -śmierć uczestnika albo członka najbliższej rodziny
  -poważna szkoda w mieniu Uczestnika powstała w wyniku działania ognia
  -katastrof żywiołowych lub przestępstwa
  Każdy taki przypadek winien być odpowiednio udokumentowany (raport z policji, zaświadczenie od niezależnego lekarza)a AXA zastrzega sobie prawo do zweryfikowania dokumentów oraz do powołania niezależnych od ubezpieczonego biegłych specjalistów.
  Wysokość odszkodowania w przypadku rezygnacji z imprezy turystycznej uzależniona jest od daty zgłoszenia rezygnacji w biurze podróży w stosunku do dnia rozpoczęcia imprezy.
  Ubezpieczonemu przysługuje świadczenie w wysokości 80% poniesionych, a nie zrefundowanych kosztów z zastrzeżeniem górnej granicy ceny imprezy na osobę – równowartości 16.000 PLN.
  UWAGA! Ubezpieczenie kosztów rezygnacji można zawrzeć nie później niż do 5 dnia od daty zawarcia umowy w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub części – zaliczki).

  W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni, ubezpieczenie kosztów rezygnacji musi być zawarte tylko w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie. Koszt. 54 zł