Wycieczka edukacyjna

RYCERSKA PRZYGODA   „ODWIEDŹ SŁAWGRÓD, O KTÓRYM SŁAWA PO ŚWIECIE SIĘ NIESIE”

„Sławogród” jest rekonstrukcją warowni wczesnośredniowiecznej. Wiernie oddane historyczne rekonstrukcje budynków i fortyfikacji działają na wyobraźnie jak wrota czasu. Po przekroczeniu bramy można przenieść się do świata naszych przodków, gdzie rozpocznie się przygoda z przeszłością. Sławogród nie jest zwykłym skansenem – cała osada tętni życiem. Niedaleko palisady znajduje się zagroda ze zwierzętami, przy chacie rosną zioła, z których gospodyni robi wywary i leki. Grodziska pilnują dzielni wojowie, którzy odpierają ataki barbarzyńskich sąsiadów i obcych plemion. Na krośnie niewiasty tkają piękne materiały, a z kuźni sypią się iskry, które wznieca kowal! Możesz odwiedzić najstarszego i najmądrzejszego męża, który opowie o dawnych bogach i odsłoni przyszłość używając magicznych run. Stragany uginają się pod ciężarem bogatej oferty kupców, z towarami ze wszystkich stron świata. Obiekt znajduje się nad malowniczym jeziorem Drawskim w uroczej miejscowości Czaplinek.

Proponowany program: Zbiórka w Szczecinie-miejsce i godz. do ustalenia-wyjazd do Czaplinka – program Rycerska Przygoda a w nim  zwiedzanie grodu i czynny udział w atrakcjach kubby, szczudła, przeciąganie liny, strzelanie z łuku, pokaz w kuźni, rzut toporkiem/ rzut oszczepem, szukanie grzyba z nagrodą, narty króla Bolka, walka na bezpieczne miecze, pojedynki rycerskie na koniach z użyciem bezpiecznych kopii, hokej celtycki. Na koniec ognisko (kiełbaski własne)

 

Termin:  do uzgodnienia                                                        Cena  orientacyjna: 85 zł/os. przy grupie 44 uczestników + 4 opiekunów

Cena zawiera: przejazd autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie NNW,  4 opiekunów gratis, bilety wstępu wraz z pakietem zajęć „Rycerska przygoda”, ognisko (kiełbaski własne)

Kategoria: wycieczki szkolne Szczecin