,,STRALSUND I OCEANARIUM’’ – wycieczka szkolna – 1 dzień

Hanzeatyckie Miasto Stralsund, znajdujące się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, położone nad Bałtykiem, ze swą pełną zakrętów historią i wspaniałymi gotyckimi budowlami z czerwonej cegły, jest prawdziwym magnesem przyciągającym turystów do Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

Proponowany program:

Zbiórka w Szczecinie – miejsce i godz. do uzgodnienia – wyjazd do Stralsund miasta, uznawanego za jedno z najpiękniejszych miejscowości w północnej części Niemiec. Zwiedzanie Starego Miasta, które należy do Światowego Dziedzictwa Kultury i Nauki UNESCO: kościół św. Marii i św. Mikołaja, rynek z XVII w. ratuszem, spacer urokliwymi uliczkami, czas wolny. Następnie przejazd do jednego z największych oceanariów na świecie, gdzie na powierzchni 9,7 tys. m² jest ok. 7 tys. gatunków roślin i zwierząt żyjących w wodach Bałtyku, Morza Północnego, północnego Atlantyku i Morza Polarnego. Znajdują się też modele największych morskich ssaków naturalnej wielkości, akwaria z całymi ławicami ryb oraz z rybami mórz strefy umiarkowanej i północnej. W oceanarium jest 5 wystaw tematycznych. Niezapomnianą atrakcją jest również sześciometrowy tunel pod akwarium, gdzie zwiedzający mogą obserwować życie homarów, krabów i żabnic oraz wpatrywać się w lasy alg morskich. Możliwość zwiedzania Muzeum Morskiego. Przyjazd do Szczecina.                   

Termin:  do uzgodnienia                                                                                         Cena orientacyjna: 89 zł przy grupie 44 uczestników

Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW, 3 opiekunów gratis

Dodatkowo płatne: bilety wstępu do Oceanarium i Muzeum Morskiego: ok 12 euro/os

Kategoria: wycieczki szkolne Szczecin