WŁOCHY ADRIATYCKIE – CESENATICO – OBÓZ – LATO 2017

Włochy Adriatyckie 2017 to wyjątkowo ekscytujące obozy zagraniczne! Nie tylko wypoczniesz na słonecznej Riwierze, ale też wybierzesz się na letnie zwiedzanie najpiękniejszych miast świata. Odwiedzisz zabytki Rzymu, poznasz zakamarki Watykanu, będziesz podziwiać Asyż i zachwycisz się romantyczną Wenecją oraz to aż 2 dni szalonej zabawy w Mirabilandii, niesamowitym parku rozrywki. Wakacje to czas plażowania i kąpieli w morzu. Gotowy na więcej? Rezerwuj gorące chwile! Zakwaterowanie: Riwiera Adriatyckahotel Majestic*** – położony 100 m od morza i plaży w dzielnicy Valverde w Cesenatico, zaledwie 20 km od Rimini. Kameralny obiekt z 36 pokojami dla 3 i 4 osób, każdy z pokoi wyposażony w łazienkę, balkon, telewizor, telefon. Klimatyzacja w pokojach w godzinach 22:00-6:00. Część pokoi ma widok na morze. W hotelu serwowane są dania kuchni włoskiej. W hotelu znajduje się ogród ze stolikami, a także leżaki do wypoczynku, stół do ping-ponga, zadaszona tawerna, sala, gdzie mogą być urządzane dyskoteki oraz wieczory karaoke; – okolice Rzymu, Umbria/Toskania: hotel **/***, pokoje 3-, 4-osobowe z łazienkami (łóżka pojedyncze i piętrowe). Wyżywienie: 3 posiłki dziennie w czasie pobytu na Riwierze Adriatyckiej; pierwsze świadczenie w obiekcie: obiadokolacja, ostatnie: śniadanie. Pozostałe świadczenia żywieniowe zgodnie z opisem w programie. Wiek uczestników 12-18 lat

TERMINY:       05.07. – 15.07.2017;     11.07. – 21.07.2017;      17.07. – 27.07.2017;       

Cena 1957 zł/os

Cena zawiera: 8 noclegów we Włoszech (6 noclegów na Riwierze Adriatyckiej, 1 nocleg w okolicach Rzymu, 1 nocleg w Umbrii/Toskanii), wyżywienie, realizację programu, wjazdy do miast, opiekę pedagogiczną, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę medyczną. Transport autokarowy z różnych miast za dopłatą zgodnie z tabelą

Cena nie zawiera: Obowiązkowe wydatki programowe: ok. 69 EUR (w tym: wstęp do Mirabilandii – ok. 20 EUR, wstępy na plażę – ok. 20 EUR, zestaw audio w Watykanie i Rzymie – ok. 4 EUR, bilety na metro w Rzymie – ok. 6 EUR, rejs kanałem w Wenecji – ok. 8 EUR, usługi przewodników – ok. 11 EUR), kaucja zwrotna w hotelu 10 EUR (opiekunowie oddają kaucję w ostatni dzień pobytu po wykwaterowaniu i sprawdzeniu pokoi przez obsługę hotelu).

Uwaga! Zgodnie z Ustawą z 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Zabierz ze sobą: Obowiązkowo ważny paszport lub dowód osobisty, ważną legitymację szkolną, suchy prowiant na drogę dojazdową do Włoch. Obowiązkowe wydatki programowe, kaucja zwrotna w hotelu  Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera według własnego uznania (nasza sugestia to ok. 70 EUR) oraz na ewentualny program fakultatywny.

PROGRAM:

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski, przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

DZIEŃ 2: Przyjazd na Riwierę Adriatycką, zakwaterowanie w obiekcie (od godz. 16:00), zapoznanie się z okolicą i bazą. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3-7: Wypoczynek i realizacja programu: plażowanie na plażach Cesenatico, kąpiele w morzu, zwiedzanie urokliwych, pełnych romantyzmu i tajemniczych uliczek Cesenatico i Rimini, gry, mecze, zawody sportowe, konkursy, wieczorny wypad do Rimini: dla chętnych dyskoteka Carnaby lub Altromondo (uczestnicy 16+, wstępy dodatkowo płatne ok. 10-15 EUR/wstęp), spacer nadmorskim bulwarem, udział w aktualnych wydarzeniach w mieście, 2 dni zabawy w Mirabilandii – wycieczka do Mirabilandii – największego parku rozrywki na Riwierze Adriatyckiej. Mający 30 ha park podzielony jest na strefy tematyczne (atrakcje: dla dzieci, przygodowe, w krainie Majów, tradycyjne atrakcje z wesołych miasteczek, wszelkiego rodzaju pojazdy wodne, drogowe i szynowe, miasteczko filmowe); – dla chętnych (w drugim dniu pobytu w Mirabilandii) możliwość wejścia do Mirabilandii Beach – aquaparku o tematyce karaibskiej, w którym do dyspozycji odwiedzających są baseny, zjeżdżalnie i plaże – dopłata 10 EUR (dla chętnych; min. 10 osób).

DZIEŃ 8: Śniadanie, wyjazd z Riwiery Adriatyckiej i przejazd w kierunku Rzymu. Po drodze odwiedzimy Asyż ze słynną bazyliką św. Franciszka, spacer uliczkami „kamiennego miasta”. Przejazd w okolice Rzymu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9: Śniadanie, przejazd do Watykanu, gdzie zwiedzimy bazylikę św. Piotra, następnie w Rzymie zobaczymy zamek Anioła, Piazza Navona, Panteon, fontannę di Trevi, plac Wenecki, Forum Romanum i Koloseum (z zewnątrz), Łuk Konstantyna. Przejazd do Umbrii/Toskanii, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10: Śniadanie, przejazd do Wenecji, w której spędzimy 9 godzin. Transfer kanałem do placu św. Marka, gdzie zwiedzimy bazylikę św. Marka, pałac Dożów (z zewnątrz), słynny most Westchnień, wieżę zegarową, dzwonnicę (z zewnątrz), Ponte di Rialto. Wieczorem kolacja w formie suchego prowiantu. Przejazd nocny przez Austrię i Czechy do kraju.

DZIEŃ 11: Przyjazd do Polski.

FAKULTATYWNIE:

WYCIECZKA DO REPUBLIKi SAN MARINO – do jednego z najmniejszych krajów Europy, spacer na szczyty Monte Titano, zobaczymy m.in. stare miasto, bazylikę San Marino, przełęcz Czarownic, połączone murem zamki obronne San Marino. Koszt 19 € . Program fakultatywny realizowany jest przy minimum 15 osobach chętnych.

Miejsca wyjazdu i dopłaty do transportu (połączenia antenowe realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub PKP). W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej dopłata do całego biletu w wysokości 50 zł.

Szczecin 179 zł     Koszalin 169 zł Poznań 127 zł Białystok 169 zł Gdańsk 169 zł
Olsztyn 87 zł Bydgoszcz 139 zł Toruń 139 zł Katowice 117 zł Łódź 139 zł
Częstochowa 127 zł Wrocław 117 zł Warszawa 139 zł Opole 117 zł  

ŚWIADCZENIA DODATKOWE:

  • Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Gwarancją Niezmienności Ceny – koszt 89 zł/os – Rodzicu, w sytuacji gdy z ważnych udokumentowanych przyczyn Twoje dziecko nie może wziąć udziału w wykupionej już imprezie turystycznej, możesz zminimalizować koszty rezygnacji. Wykup Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej. Ubezpieczenie to obejmuje m.in. sytuacje takie jak: nagła choroba lub wypadek uczestnika i osoby bliskiej, przestępstwo popełnione przez osoby trzecie na szkodę uczestnika lub osoby bliskiej, utratę dokumentów niezbędnych w podróży itp. Ubezpieczycielem jest: Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zgodnie z OWU Kosztów Imprezy Turystycznej zatwierdzonych uchwałą nr 17/Z/2013 z dnia 27.03.2013 r. z późniejszymi zmianami. Organizator deklaruje, iż ewentualne koszty związane z rezygnacją z imprezy turystycznej w przypadku wykupienia ubezpieczenia od rezygnacji z imprezy turystycznej wyniosą od 0% do maksymalnie 10% poniesionych wpłat w zależności od terminu rezygnacji:
  • Pamiątka z wakacji – Super Koszulka ZALOGOWANI NA WAKACJACH Koszt 39 zł – Zostań kolekcjonerem super koszulek wakacyjnych! Jedyna w swoim rodzaju koszulka, zaprojektowana przez studio GRAVITE specjalnie dla uczestników kolonii i obozów.

 

Org. Szarpie Travel