WŁOCHY – OBÓZ PÓŁWYSEP GARGANO – LATO 2017

KLAGENFURT, VIESTE, ALBEROBELLO, BARI, BOLONIA, GARDALAND

Włochy to but włoski, a Gargano to ostroga, na którą nadal nie zapuszczają się rzesze turystów, a która czaruje czystymi wodami morza, szerokimi plażami, miasteczkami czekającymi na odkrycie i grotami skrywającymi skarby przemytników. My dodajemy do tego turnieje piłki nożnej, zabawę w parku rozrywki, świat w miniaturze i mamy przepis na niezapomniane, pełne atrakcji wakacje.

Zakwaterowanie: Hotel VILLAGGIO PIANO GRANDE*** w Vieste (lub inny o podobnym standardzie) w trakcie pobytu, pokoje 3,4-osobowe z łazienkami. Na terenie obiektu: basen, restauracja, bar, sala TV, salon wypoczynkowy. Podczas noclegów tranzytowych hotele** i ***.  Wyżywienie: 3 posiłki dziennie podczas pobytu na Gargano. Pierwsze świadczenie – obiadokolacja, ostatnie – śniadanie. Wyżywienie w pozostałe dni – patrz program. Transport: Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC, barek, DVD). Na trasach antenowych pociąg lub mikrobus – dopłata za przejazd ze Szczecina w kwocie 140 zł/os. Wiek uczestników 12-18 lat

Termin turnusu: 15.07. – 25.07.2017                                                                    Cena: 2095 zł/os

Cena zawiera:  8 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie NNW i KL, realizacja programu, opieka wychowawców, opieka medyczna., transport – „antenka” ze Szczecina płatna dodatkowo 140 zl/os.

Wydatki programowe: Wstępy (m.in. Gardaland, Minimundus) – około 100 euro. Wydatki programowe są obligatoryjne i są opłacane indywidualnie przez uczestników obozu.

PROGRAM:

Dzień 1: wyjazd z Polski. Przejazd do Czech, obiadokolacja, nocleg,

Dzień 2: Śniadanie, przejazd do Klagenfurtu – wizyta w Minimundus – parku miniatur ze zbiorem ok. 150 modeli budowli z całego świata m.in Statua Wolności, Wieża Eiffel’a, Biały Dom czy Bazylika św. Piotra w Rzymie. Pobyt nad jeziorem Wörthersee, spacer po starówce miasta znanego między innymi z Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2008. Nocny przejazd do Włoch.

Dzień 3: Przyjazd na Półwysep Gargano w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie, zapoznanie się z bazą noclegową, przywitanie z morzem obiadokolacja, nocleg

Dzień 4-8: wypoczynek i realizacja programu: – zwiedzanie Vieste, urokliwego miasteczka prowincji Foggiaw formie gry terenowej, kościół św. Franciszka, latarnia morska, Zamek, katedra, – rejs statkiem do Grot w Vieste, – wycieczka do Bari, z którego pochodziła królowa Bona. Zwiedzanie bazyliki św. Mikołaja z nagrobkiem małżonki Zygmunta Starego, Zamku (z zewnątrz), Pałacu Sforzów (z zewnątrz), spacer po mieście słynącym również z licznych centrów handlowych, – wycieczka do miasta jak z bajki – Alberobello, którego zabudowa to domy typu trulli zbudowane z kamienia bez zaprawy murarskiej. Program animacyjny: turnieje piłki nożnej, czyli obozowa Liga włoska na basenie bez nudy – gimnastyka, taniec w wodzie, konkursy, konkursy na plaży, kalambury, gry terenowe, wieczorne animacje, tańce, zajęcia sportowe, wypoczynek nad morzem – plażowanie i kąpiele,

Dzień 9: Śniadanie, przejazd do Bolonii szczycącej się najstarszym uniwersytetem na świecie, spacer po starówce, przez Piazza Maggiore z bazyliką św. Petroniusza, bazyliką Santo Stefano, fontanną Neptuna i słynnymi Krzywymi Wieżami. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10:  Śniadanie, całodzienny pobyt w Gardaland – jednym z najsłynniejszych włoskich parków rozrywki. Wspaniałe miejsce zabawy dla dzieci i młodzieży, z mnóstwem zjeżdżalni, kolejek naziemnych, nadziemnych i podziemnych oraz emocjonujących atrakcji na wodzie, lądzie i w powietrzu. Obiadokolacja w formie suchego prowiantu, nocny przejazd do Polski.

Dzień 11: zakończenie obozu

UWAGI Uczestnicy obozu powinni posiadać: paszport lub dowód osobisty, legitymację szkolną, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 50 euro).

Org.Mediterraneum