WYCIECZKA AUTOKAROWA – FIORDY NORWEGI – 2017

Terminy:   10.08. – 16.08.                                            Cena: 1690 zł/osoba

Świadczenia zawarte w cenie:
– transport autokarem z toaletą, video, barkiem, klimatyzacją, rozkładanymi fotelami.
– 4 noclegi w hostelach w Norwegii. Pokoje 3,4 osobowe bez łazienek. Łazienki na korytarzach.                     – wyżywienie: 4 śniadania
– opieka pilota – przewodnika.
– opłaty drogowe, parkingi, autostrady.
– przeprawa promowa Niemcy –Dania – Niemcy.

Świadczenia dodatkowo płatne dla chętnych:Watch movie online Get Out (2017)

– dopłata do pokoju 2 osobowego – 200 zł od osoby za cały pobyt.
– ubezpieczenie KL i NW -35 zł.

Program ramowy:

Dzień 1  

zbiórka o godz. w 14.00 Szczecinie – stacja paliw „Statoil” ul. Gryfińska 60, wyjazd ok. godz. 14.15. Przejazd do Rostocku na prom do Gedser (Dania), przeprawa promowa, dalszy przejazd przez do Oslo.

Dzień 2 

Przyjazd do Oslo w godz. rannych, zwiedzanie: Parlament, Katedra, Pałac Królewski, Zamek Akershus, Park Frogner z rzeźbami Vigelanda. Wyjazd z Oslo w godz. wczesnym popołudniem, przejazd w okolice miasta Dombas, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 3

śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Andalsnas. Po drodze widok na najwyższą pionową skałę w Europie – Trollvegen, dalej przyjazd na punkt widokowy nad ,,Drabiną Troli” , doliną Romsdal i wodospadem Stigfossen /jeden z największych w Norwegii/, następnie przejazd do Geiranger, wycieczka statkiem po fiordzie Geiranger z licznymi wodospadami, przypłynięcie do Hellesylt, przyjazd w okolice miasteczka Forde późnym wieczorem, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 4

śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd z Hellesylt przez Stryn, Loen, Olden w stronę lodowca, zwiedzanie Parku Narodowego Jostedalsbrenn z lodowcem Briksdalsbreen. Dalej przejazd w okolice miasta Skjolden, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 5

śniadanie, wykwaterowanie rano, przejazd do Flam, wycieczka statkiem z Flam do Gudvangen, w czasie rejsu podziwianie fiordów Aurland oraz Noeroyfjord, przypłynięcie do Gudvangen, dalej przejazd do Flam i wycieczka kolejką widokową na trasie Flam – Myrdal -Flam. Po południu wyjazd z Flam. Przyjazd do Oslo wieczorem, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 6

śniadanie, wcześnie rano wykwaterowanie, przejazd do Goteborga, krótkie zwiedzanie: m.in. Stare Miasto i dzielnica portowa, Park Tradgardsforeningen. Dalej przejazd na prom do Niemiec.

Dzień 7

dalszy przejazd w kierunku Polski. Przewidywany powrót do Polski w godzinach rannych ok. 6.00.

UWAGI:

– kolejność zwiedzanych miejsc i obiektów ustala pilot i może ona ulec zmianie.
koszt biletów wstępy do obiektów oraz przejazdy statkami i kolejkami: ok. 1100 Koron norweskich / ok. 520 zł/
– do hosteli należy zabrać własne poszewki na pościel oraz ręczniki.
– toaleta w autokarze ze względu na ograniczoną pojemność do korzystania tylko w sytuacjach awaryjnych.
– limit bagażu wynosi: bagaż główny do 20 kg na osobę + bagaż podręczny do 10 kg na osobę.  KAŻDY DODATKOWY KG NADBAGAŻU PŁATNY W KWOCIE 20 ZŁ. Ze względu na trudności z załadunkiem zabraniamy pakowania bagażu 2 lub więcej osób do wspólnej dużej walizki!