Wycieczka jednodniowa dla dzieci.

,,ZOO SAFARII-ŚWIERKOCIN –PARK DINOZURÓW NOWINY WIELKIE’’

Proponowany program:

Zbiórka w Szczecinie – miejsce i godz. do uzgodnienia – wyjazd do Świerkocina. Zoo Safari położone jest w Świerkocinie w pobliżu Parku Narodowego Ujście Warty. Zajmuje się ponad 20 ha powierzchni, na której przebywa około 600 zwierząt.

Zoo Safari jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska. Obiekty typu safari stanowią rewolucyjny i unikatowy sposób na obcowanie z dzikimi zwierzętami, trzymanymi w zamknięciu. Zwiedzających nie odgradzają od zwierząt ani kraty, ani szyby, ani nawet fosy. Poza terenem safari w Zoo Safari znajduje się piesze zoo i teren parku rozrywki, gdzie można dowolną ilość razy korzystać z karuzel. Safari podzielone jest na kilka sektorów, których nazwy pochodzą od krain geograficznych lub kontynentów, z których pochodzi większość zwierząt trzymanych w danym sektorze- strefa Afryki, strefa Azji , strefa Ameryki oraz strefa Mongolii. Przejazd do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Znajdziemy tu wiele atrakcji, z których największą jest leśna ścieżka edukacyjna z czterdziestoma naturalnej wielkości modelami prehistorycznych gadów. 700 metrów krętej ścieżki zatopionej w zieleni lasu prowadzi nas po kolei przez okresy geologiczne pokazując jak rozwijało się życie na ziemi. Podczas spaceru cofniemy się w czasie o setki milionów lat. Do czasów pierwszych płazów i ogromnych ważek, zobaczymy jak wyglądały pierwsze ssaki i staniemy oko w oko z dinozaurami – największymi zwierzętami, jakie kiedykolwiek żyły na ziemi. „Park Dinozaurów Nowiny Wielkie” został zaprojektowany i stworzony tak, aby zainteresować wszystkie odwiedzające go osoby, niezależnie od wieku. Wycieczka w prehistorię będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem i dostarczy wszystkim wiele wrażeń.

Termin:  do uzgodnienia                                                                                         Cena orientacyjna: 65 zł przy grupie 44 uczestników

Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW, 4 opiekunów gratis

Dodatkowo płatne: bilety wstępu: ok 25 zł /os i ok 9 zł/os

Kategoria: wycieczki szkolne Szczecin