Podroże i rekreacja

Kolonie i obozy na Warmii i Mazurach – co wybrać?

Lipiec i sierpień to dwa najbardziej wyczekane przez dzieci miesiące. Nie ma się czemu dziwić. Po tylu miesiącach intensywnej nauki, dzieci mogą w końcu pomyśleć o odpoczynku. W szczególności, kiedy za oknem uśmiecha się do nich przyjaźnie słońce. Rodzice mogą pomyśleć o tym, aby w tym letnim okresie chociaż przez chwilę zaplanować im zajęcia. Nie, nie jest tu mowa o nauce, ale o fantastycznym wyjeździe. Pomyślny o tym, aby znaleźć kolonie dla dzieci lub obozy dla starszych pociech. Taki wyjazd może okazać się dla nich niesamowitą przygodą.

Kolonie i obozy w zielonych płucach Polski

Ofertę takich wyjazdów znaleźć można chociażby na https://www.efektywna-nauka.pl/kolonie-i-polkolonie-olsztyn-warmia-i-mazury/. Olsztyn oraz inne rejony Warmii i Mazur to piękne tereny, gdzie można udanie spędzić czas. Chociaż zawsze pamiętajmy o tym, aby w pierwszej kolejności przedyskutować ze swoim dzieckiem taki wyjazd. Niczego nie można robić bez ich wiedzy. Kolonie i obozy dedykowane są dla różnych grup wiekowych – począwszy od tych najmłodszych siedmiolatków, po tych nieco starszych osobników (18+). Czy dziecko będzie gotowe do tego, aby samodzielnie wyjechać z domu, pod opieką obcych sobie ludzi? Nie wiadomo. Warto zapytać dziecko o to. Jeżeli to jest zapalone do tego pomysłu, to jak najbardziej można zacząć szukać dobrej oferty na wyjazd.

Dlaczego warto wyjechać na obóz?

Czasem bywa tak, że dziecko zapalone jest do wyjazdu, a rodzic wręcz przeciwnie – jest pełen obaw, czy dziecko poradzi sobie bez opieki bliskich sobie osób. Jeżeli ktoś ma takie wątpliwości, to powinien poznać kilka istotnych powodów, które przemawiają do tego, aby dziecko udało się na wyjazd. Oto one:

  • aktywnie spędzony czas – rodzice w okresie letnim nie mają tak dużo czasu do tego, aby zaplanować dziecku czas. W czasie, kiedy rodzic będzie siedział w pracy, dziecko na pewno będzie korzystać z telewizora, gier na komputer, itd. Czy tak mają wyglądać jego całe wakacje? Oczywiście, że nie. Podczas kolonii kadra zapewnia szereg zajęć sportowych, kreatywnych, dzięki czemu dziecko nie będzie miało czasu na to, aby pomyśleć chociażby o TV.
  • wesoła zabawa – nawet, jeżeli dziecko jest smutne, to kadra opiekunów zawsze zrobi wszystko, aby poprawić dziecko humor. Nie będą się oni poddawać, dzięki czemu dobry humor dzieciakom będzie towarzyszył od rana do wieczora.
  • jestem samodzielny – kolonie i obozy to doskonały czas na naukę samodzielności wśród dzieci i tych nieco starszych dzieci. Czasem dziecko zbyt długo trzyma się „spódnicy mamy”. Taki samodzielny wyjazd w gronie rówieśników może być doskonałym momentem do tego, aby poluzować trochę te zbyt mocne więzi.
  • nowe znajomości – jak już było powiedziane, jest to wyjazd w gronie rówieśników. Dziecko otrzyma szansę na to, aby nawiązać nowe kontakty, które będą miały szansę na to, aby wytrzymać znacznie dłużej, niż tylko obóz dwutygodniowy. Może to być także okazja do tego, aby na przyszły rok dziecko miało okazję na wyjazd na obóz, gdzie będzie znał już dzieci z poprzednich wyjazdów.